AKTUALITY ZE ŠKOLY
18.12. 2008 8:54
ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD

ZÁPIS DO 1.TŘÍD-ve dnech 15.a 16.ledna 2009 od 12.00 do 17.00 hodin

proběhne na naší škole v Ovčárecké ulici i v odloučeném pracovišti v Sendražicích zápis do 1.tříd.  Zapsány budou děti narozené od 1.9.2002 do 31.8.2003. K zápisu si rodiče přinesou rodný list dítěte a občanský průkaz jednoho z rodičů.  NAŠE ŠKOLA DĚTEM NABÍZÍ:  *angličtinu od 1.roč.,*rozšířenou výuku cizích jazyků (vyučujeme Aj,Fj,Nj,Rj) *ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM "ŠKOLA PRO EVROPU" *letní jazykové tábory s Aj *podpora výuky cizích jazyků a konverzace v Aj z grantu, který škola dostala od 5.1.2009 na 3 roky.* výjezdy žáků do anglicky a německy mluvících zemí podle zájmu *školní družina od 6.30 do 16.30 hodin, *mnoho různých zájmových kroužků a aktivit.

Z odloučeného pracoviště v Sendražicích naše děti plynule přecházejí do kmenové školy v Ovčárecké ulici. Žákům šikovným na Aj přitom nabízíme přechod do třídy s rozšířenou výukou cizích jazyků. 

 

 

11.12. 2008 13:26
Zájezd žáků s vyuč. němčiny do Drážďan

Němčinu v Drážďanech - 42 žáků s vyučujícími Nj odjelo na tématický zájezd do Drážďan

Procvičili si konverzaci v němčině, prohlédli si historické centrum města a užili si předvánoční atmosféru Drážďan.

4.6. 2008 11:3
Skotsko, 17.5. -25.5.2008

Ve výše uvedeném termínu se 43 žáků naší školy vydalo na poznávací a jazykový zájezd s hlavním cílem Edinburgh.

Cesta byla poměrně náročná.
Vyjeli jsme v sobotu v pět(!) hodin ráno. Po celodenní cestě přes Německo jsme přespali v hotelu v Calais.
Ráno jsme pak odpočatí nedočkavě vyhlíželi tunel pod kanálem. Pro většinu z nás to byla první zkušenost s Eurotunelem. No, nic moc. Autobus najede do obrovského vlaku a tím všechno končí.
Zábavnější částí dopoledne byl pohovor s imigračními úředníky na anglické straně. Tak jsme aspoń konečně mohli mluvit anglicky. Sláva, vše proběhlo v klidu a v pořádku.
Další zastávka - Londýn. Prošli jsme si část centra - The Tower, The Tower bridge, Doky sv. Kateřiny, City a nasedli do metra ( nebýt našeho průvodce Pavla, asi bychom se tam nevyznali) a dojeli do Greenwiche. Stát jednou nohou na západní a druhou nohou na východní polokouli si snad vyzkoušeli všichni.
Přes noc jsme pak cestovali do hlavního města Skotska.
Na úvod jsme si vyšlápli Artušovo sedlo, porozhlédli se po Muzeu času (" prožili" jsme si na vlastní kůži různé etapy vývoje Země) a odpoledne si prohlédli historické centrum.
Večer nás čekali " tátové a mámy" z našich hostitelských rodin. S trošku stísněnými pocity jsme se k nim pak rozešli. Každé ráno jsme se pak setkávali opět u autobusu a podnikali různé výlety.
Turistika se mísila s poznáváním historických památek. Namátkou vyjmenujme - Stirling, hora Ben An, St. Andrews ( někteří odvážlivci se zde vykoupali v moři, někteří méně odvážní nesundali svou zimní bundu), Dumblefire, Scoone palace ( nádherné přírodní bludiště), Forthbridge, Rosslin Chapel  atd.
V pátek ráno jsme Edinburgh opustili a vydali se směrem na jih. První zastávkou byl Abbotsworth, pak městečko Jedburg, slavná Hadriánova zeď a překrásné město York. V městečku Doncaster jsme opět přespali v hotelu a brzy ráno jsme vyrazili do Londýna. Věnovali jsme se částem, které jsme se při předešlé zastávce nenavštívili - Westminster Abbey, London Eye, Buckingham palace, Trafalgar square.
A večer? Pohodlně jsme se usadili v autobuse a doufali, že nám cesta domů uběhne co nejrychleji. což se také stalo. V neděli ve dvě hodiny odpoledne  jsme přistáli u školní jídelny.
Unavení, trochu opocení, ale doufám, že všichni spokojení.
Hana Pakandlová

26.5. 2008 10:32
Přijímací zkoušky na SŠ

Při přijím.zkouškách na SŠ se naši žáci umístili na předních místech.

S velkým potěšením jsme zaznamenali výborné výsledky mnoha našich žáků při přijímacích zkouškách na střední školy: tam, kde byly oznámeny výsledky s pořadím, byli naši žáci např. :

Gy Kutná Hora - 1.místo

Gy Kolín - 2.místo

SPgŠ Čáslav - 2.místo

Trivis Praha - 2.místo

SOŠ Český Brod - 4.místo

SOŠ Pardubice - 5.místo

Z 28 žáků 9.třídy se hlásilo na gymnázia 7 žáků, na SOŠ 18 žáků a 3 žáci na OU. Všichni byli přijati na zvolené SŠ a OU. 

Všem našim žákům přejeme hodně štěstí a úspěchů při dalším studiu!!

Během května se uskuteční beseda, kde žáci 9.tříd předají své poznatky a zkušenosti z přijím.řízení žákům osmých tříd.

Tento systém předávání rad a zkušeností mladším spolužákům se na naší škole pod vedením výchovné poradkyně Mgr.I.Tiché koná už několik let a žáci jsou tak informováni předem o tom, jak se dobře připravit na zvolenou školu.

 

Archiv článků: 2008 | 2009 | 2017 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2018 | 2019 | 2020